O nas

Jesteśmy włoską firmą założoną w 1955 roku i zajmującą się produkcją dekoracyjnych, edukacyjnych i stylizowanych globusów. Jesteśmy czołowym producentem w Europie i na Świecie.

Przygotowujemy nasze globusy na rynek edukacyjny oraz rynek dekoracji wnętrz.

Produkujemy globusy dla dorosłych i dzieci.

Nasze globusy produkujemy w ponad 30 różnych wersjach językowych, w tymw japońskim, hebrajskim, tajskim, koreańskim, rosyjskim i arabskim,i oczywiście w polskim.

Nadążając za zmianami politycznymi i geograficznymi dane do naszej kartografii są ciągle aktualizowane.

Bezpieczeństwo: spełniamy wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości. Nasze globusy spełniają normy europejskie IMQ, VDE i oznakowanie B SI.

Szczegóły produkcji

Nasza firma produkuje i sprzedaje globusy od 1955 roku.

Jesteśmy pionierami w produkcji maszyn do formowania próżniowego globusów.

Używamy PCV, zamiast papieru, jako warstwy na której naniesiona jest warstwa kartograficzna. Wcześniej były wykonywane z bardzo małych pasków papieru. Przez co nie mogły być oświetlane od wewnątrz i nie były one precyzyjne ze względu na "układankę".

Dzisiaj warstwa kartograficzna jest tworzona jako nadruk na dwóch arkuszach PCV. Następnie arkusze przechodzą fazę formowania próżniowego po której otrzymujemy dwie półkule PVC. Następna faza to zgrzewanie. Dwie półkule są zgrzewane elektrycznie na dysku.

Żadna inna metoda produkcji globusów, nie zagwarantuje tego poziomu jakości i precyzji w siatce południków i równoleżników oraz w jakości odwzorowania.

Każdy pojedynczy globus jest testowany i sprawdzany.

Mamy nadzieję, że nasza produkcja Cię zadowoli.